Súhlasím

Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií TU.

Stereo prijímač KSFMx

je určený na príjem signálu FM v pásme 87,5 až 108 MHz.

Po pripojení na napájacie napätie sa prijímač uvedie do režimu "STAND-BY". Do činnosti sa uvádza pomocou DTMF-kódu namodulovaného na nosnej frekvencii v ľavom kanály. Oscilátor prijímača je fázovo držaný pomocou PLL frekvenčného fázového závesu FM , ktorý je riadený procesorom. Detekciu a správnosť prijatého kódu tiež vyhodnocuje procesor. Adresu prijímača nastavujeme DIP prepínačom v 16 možnostiach (viď tabuľka). Voľbu frekvencie (naladenie) realizujeme skratovacím polom, kde si možno nasvičovať pomocou tabuľky danú frekvenciu s krokom 100KHz (viď tabuľka). Opätovné uvedenie prijímača do režimu Stand-by sa vykoná prerušením (vypnutím) nosnej.

           VF signál sa pripojuje k  prijímaču pomocou konektoru F. Doporučená vstupná úroveň je 40 až 60 dBµV. Výstupná impedancia (reproduktorov) je min 4 Ohmy. Hlasitosť reproduktorov je možné regulovať označenými prvkami pod vrchným vekom. Reproduktory a napájaci zdroj sú pripojené pomocou svorkovnice na prednom panely. Zariadenie je možné napájať zdrojom jednosmerného napätia +12 až +16V.(KSFM je chránený proti prepólovaniu zdroja.)

Zariadenie sa montuje na stenu montážnych skríň určených na TV a R rozvody, poprípade do objektov       a skríň chránených proti dažďu a vode. Napájací zdroj je súčasťou dodávky.

Prijímač sa dá s výhodou využiť ako mestký rozhlas, kde sa využije na rozvod signálu TKR a ušetria sa náklady na ťahanie a následnú údržbu káblov pre mestký rozhlas. Hlásenie z rohlasu môže byť adresné a môže sa pustiť len pre určitú oblasť mesta. / kód DTMF /

 

Parameter

frekvenčné pásmo            

VKVII         87,5 - 108 MHz

vstupná impedancia          

75Ohm

vstupná úroveň                

40 - 80 dBuV         (doporučená 50 dBµV)

ladiaci krok                      

100 kHz         (viď tabuľka)

počet možných adries      

16 (viď tabuľka)

výstupná impedancia        

min 4Ohm

výstupný výkon                

max 2 x 19 W (typ. 2 x 10 W)

napájacie napätie              

+12 až +16V

odber v stand-by režime          

cca 10 mA

odber pri 2x10W              

< 1,5A

Napíšte Váš názor

Stereo prijímač KSFM - Mestký rozhlas po koaxiálnom káble

Stereo prijímač KSFM - Mestký rozhlas po koaxiálnom káble

Stereo prijímač KSFMx je určený na príjem signálu FM v pásme 87,5 až 108 MHz.

Po pripojení na napájacie napätie sa prijímač uvedie do režimu "STAND-BY". Do činnosti sa uvádza pomocou DTMF-kódu namodulovaného na nosnej frekvencii v ľavom kanály.

Napíšte Váš názor

súvisiace položky

Zaregistrujte sa a ušetríte!

Prijímať e-maily od Noby - EL, špeciálne ponuky a mimoriadne ponuky produktov