Súhlasím

Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií TU.

EoC (Ethernet over COAX cable) znamená rozvod siete Ethernet cez koaxiálnu sieť, na existujúcom koaxiálnom rozvode ponúka súčasný prenos káblového TV/SAT signálu spolu s dátovým signálom. Pre aplikáciu počítačovej siete EoC obsahuje Head End jednotku nazývanú Master, ktorá spojí signál TV s dátami siete Ethernet do koaxiálneho mixed signálu a koncovú jednotku nazývanú Slave, jeden Master môže obslúžiť až 256 Slave jednotiek, sieťová štruktúra môže byť hviezda alebo strom. Jednotka EoC master zabezpečuje vysielanie dát siete Ethernet cez koaxiálne rozvody, je vhodná pre široké spektrum nasadenia pri realizácii sieťových aplikácií, pri ktorých využijete existujúce koaxiálne rozvody, ako domáce inštalácie (in-home) tak komerčné (kancelárie, bytové domy, hotely, továrne). Nepotrebujete inštalovať žiadne nové káble. Tieto zariadenia vám umožnia realizovať vysokorýchlostnú sieť pre prenos videa, hlasu a dát.

Štruktúra siete je hviezda alebo strom s jednou centrálnou jednotkou MASTER a s niekoľkými (až 256) jednotkami Slave, ktoré môžu byť od seba izolované (slave izolation).
Master jednotka je pripojená k switchu alebo routeru a sprístupňuje dáta všetkým Slave jednotkám.
Jednotka Master tiež obsahuje centrálny NMS (Network management system), ktorý sa stará o konfiguráciu a diagnostiku celej siete a je prístupný cez vzdialený IP management WEB, Telnet, SNMP, CLI...

Jednotky Slave majú 4 ethernetové porty pre pripojenie koncových zariadení. Jednotky Slave sú konfigurované a sledované cez NMS v jednotke Master.

Jednotka EoC slave je určená pre koncových užívateľov a spolupracuje s EoC master jednotkou na nadviazanie spojenia a prenosu siete Ethernet cez koaxiálny rozvod. Z mixed signálu opäť prevedie dáta na výstup Ethernet a signál TV na výstup TV.

Podporované sú všetky potrebné sieťové vlastnosti ako QoS, VLAN, IGMP, bandwidth management a ďalšie. Vhodné teda k realizácii akejkoľvek siete (aj pre prenos hlasu, videa a IPTV) za použitia existujúcich koaxiálnych káblov. 

Novo sú tiež rozbočovače, potrebné na pripojenie ku koax sieti integrované v zariadení, má teda dva konektory pre koax kábel (vstup a výstup).

V závislosti na inštalovaných CATV zásuvkách možno jednotku pripojiť priamo medzi TV prijímač a port zásuvky. V prípade, že útlm odrušovacieho filtra v starších typoch zásuviek neumožňuje takéto priame nasadenie je nutné zásuvku vymeniť. Nahrádza sa za tzv. Obojsmernú zásuvku.

Zariadenie je určené pre systém MDU (Multi-Dwelling), ktorý poskytuje správcovi siete možnosť riadiť prenosové pásmo. Zároveň tento systém dovoľuje umiestnenie viac užívateľov (ako je tomu pri systémoch Ad-Hoc alebo Peer-to-peer). V systéme však musí byť jedna výkonná riadiaca jednotka s manažmentom.
Jednotka je typu "slave" a vo svojej sieti potrebuje jeden "master". Zvládne pripojiť maximálne 128 klientskych jednotiek.

Vlastnosti:

- 4 porty 10/100Base-TX, Auto-Negotiation (10/100 Mbps), IEEE 802.3u, automatická detekcia priamy/prekrížený kábel, každý nezávislý
- 2 porty konektor F (female), 75Ohm, pre pripojenie na koaxiálny zvod a TV prijímač. Port pre TV prijímač pasívne prepojený s prívodom a je funkčný aj pri vypnutom zariadení
- Až 128 navzájom komunikujúcich jednotiek na jedinom koaxiálnom vedení
- Maximálna vzdialenosť medzi dvoma jednotkami 800-1500m (závisí na štruktúre a kvalite inštalácie, max. platí pre kábel prierezu RG59)
- Súčasná prevádzka s TV
- Čipset rodiny Qualcomm Atheros 7411, signálová rýchlosť až 600Mbps
- Automatické prispôsobenie rýchlosti a modulácie, modulácia OFDM, adaptívne, 896 nosných
- Frekvenčné pásmo 7,5MHz - 65MHz
- Maximálny útlm na vedenie medzi jednotkami master a slave: 65dB
- Výstupný výkon: 116dBuV
- Symetrická synchrónna prevádzka, duplexný transparentný Ethernetový bridge, nezávislý na protokoloch, operačných systémoch, transparentný, nepotrebuje žiadny softvér
- Podpora VLAN 802.1Q, IGMP, priorizácia 802.1p, riadenie pásma/shaper - nastavuje se na master
- Externý zdroj, napájanie 12V DC

Poznamenajme, že vďaka možnosti previazať LAN porty na slave zariadeniach s VLAN číslami nie je nutné používať pri jednotlivých užívateľoch samostatné routery. Stačí router predradený pred master jednotku, ktorý vie previazať VLAN ID s IP adresou (dnes ktorákoľvek Linux distribúcia a všetky pokročilé komerčné routery). Prípadne stačí jeden takýto router pre až cca. 4000 LAN portov. Ak prenosová sieť poskytovateľa dovoľuje korektný prenos VLAN ID tagov tak tento router nemusí byť umiestnený v pripájanej budove a môže byť umiestnený priamo v centrále ISP a obsluhovať tak veľké množstvo užívateľov.

Špecifikácie: 

EOC1121R4
Chipset: Intellon INT7410, RTL8198
Protokol: HomePlug AV IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, HTTP, SNMP, TELNET
Fyzická rýchlosť: 600Mbps
Modulačná šírka pásma: 7,5 MHz~65 MHz
Modulácia: OFDM, 1024/256/64/16QAM, QPSK, BPSK
Max. počet Slave: 128
Zakódovanie: 128-bit AES zakódovaný
VLAN: max. 16 VLAN
Obmedzenie rýchlosti portu: podporuje min. 64Kbps zrnitosť
QoS: podporuje VLAN prioritu
Pracovný režim: CSMA/CA
Multicast: podpora IGMP manage Multicast diagram
Management režim: podporuje SNMP, WEB, CLI multi-managed režim

Rozhranie
Ethernet rozhranie: 4x 10/100M Porty
Rozhranie koax. kábla: 1x Female konektor, IP výstupný signál

Indikátor LED 
Indikátor pripojenia siete Ethernet
Indikátor pripojenia napájania
Indikátor pripojenia dátového kábla

RF výkon
Impedancia: 75Ohm
Vysielací výkon: 0±3dBm
Reflection strata: >16dB
Insertion strata: <1dB
Citlivosť príjmu: -65dB

Elektrické charakteristiky
Spotreba: ≦10W
Napájanie: 12V AC

Vlastnosti prostredia
Operačná teplota: -30℃ ~ +60℃
Skladovacia teplota: -40℃ ~ +70℃
Operačná vlhkosť: 10% ~ 90%, bez kondenzácie
Skladovacia vlhkosť: 5% ~ 90%, bez kondenzácie
Ekologické normy: RoHS

Fyzikálne vlastnosti
Rozmery produktu: 150x110x30mm
Čistá hmotnosť produktu: 0,44kg
Celková hmotnosť produktu: 0,46kg
Rozmery: 470x360x435mm 25ks/balenie
Hmotnosť: 11,5kg

Napíšte Váš názor

EoC Slave, Wodaplug, internet po koaxe

EoC Slave, Wodaplug, internet po koaxe

EoC (Ethernet over COAX cable) znamená rozvod siete Ethernet cez koaxiálnu sieť, na existujúcom koaxiálnom rozvode ponúka súčasný prenos káblového TV/SAT signálu spolu s dátovým signálom.

Napíšte Váš názor

súvisiace položky

Zaregistrujte sa a ušetríte!

Prijímať e-maily od Noby - EL, špeciálne ponuky a mimoriadne ponuky produktov